GP Automatic
Bioclimatic Pergola

TASARIM ve KONFORUN MÜKEMMEL UYUMU

BİOKLİMATİK PERGOLA NEDİR?

Bioklimatik Pergola sistemleri, açık havalarda farklı kullanım amaçlarına yönelik olarak oluşturulan alanların hava şartlarına karşı korunması amacıyla uygulanan bir sistemdir. Sabit pergola sistemlerinin yanı sıra hareketli tavan sistemine sahip Bioklimatik pergolalar da bulunmaktadır. Bu sistemler, yağmur ve kar gibi olumsuz hava koşullarında koruma sağlamanın yanı sıra temiz hava ihtiyacını da karşılayabilen fonksiyonel dış mekan ürünleridir. Bioklimatik Pergola sistemleri, tüm olumsuz hava koşullarına karşı koruma sağlar.

Bioklimatik Pergola sistemleri, İtalyanca “gölgelik” anlamına gelen bir kelime olan “pergola”dan ismini almıştır. Bu sistemler, uzman personeller tarafından ölçümler yapılarak fabrika ortamında üretilmekte ve yerine monte edilmektedir. Projelendirme, imalat ve montaj olmak üzere üç aşamadan oluşan üretim süreci titizlikle gerçekleştirilerek beklentileri karşılayan bir sistem haline getirilmektedir.

Bioklimatik Pergola sistemleri, açık alanların kapatılması amacıyla kullanılan ve dört mevsim kullanılabilme avantajı sunan sistemlerdir. Bu sistemler, hava şartlarına karşı korunarak vakit geçirme eylemlerinin gerçekleştirildiği ticari alanlarda ve konutlarda kullanılmaktadır.

 

Açılır Kapanır Elemanlar: Pergolanın çatı veya yan elemanları, kullanıcıların isteğine bağlı olarak açılıp kapanabilir. Bu, güneşli günlerde gölgelendirme sağlarken, serin havalarda daha fazla güneş ışığı alınmasına olanak tanır.
Hava Akışını Artırma: Açılır kapanır yapısı, doğal hava akışını teşvik eder. Bu, sıcak günlerde serinletici bir etki yaratabilir.
Yağmuru Engelleme: Pergola, yağmurlu günlerde koruma sağlamak için tasarlanmıştır. Su geçirmez malzemeler kullanılarak yağmuru engeller, bu da dış mekan etkinliklerini yağmurdan korur.

Estetik Tasarım: Biyoklimatik pergolalar genellikle modern ve şık tasarımlara sahiptir. Bu, dış mekan yaşam alanlarına estetik bir dokunuş ekler. Uzaktan Kumanda veya Otomatik Kontrol: Bazı biyoklimatik pergolalar, uzaktan kumanda veya otomatik sensörler aracılığıyla açılıp kapanabilir. Otomatik sensörler, hava durumu koşullarına ve güneş ışığına duyarlı olarak pergolanın otomatik olarak ayarlanmasını sağlar.Biyoklimatik pergolalar genellikle ev bahçeleri, restoran terasları, otel açık alanları ve kafe bahçeleri gibi mekanlarda kullanılır. Bu yapılar, açık hava alanlarını daha işlevsel, konforlu ve kullanışlı hale getirerek dış mekanlarda daha fazla zaman geçirme olanağı sunar.

GP AUTOMATIC BIOCLIMATIC
Two Movement System

Bioclimatic Pergola is a waterproof shading system. The rotating lamellas and the system are completely made of aluminum. It provides protection from sunlight on sunny days; with its feature it provides protection from rainwater or snow. The colors we provide along with the variety of modern design and the possibility of being different with the addition of automatic systems (Led, rain, wind, snow sensors, etc.) Bioclimatic Pergola is used in open and semi-open areas: homes, tourist facilities, restaurants and cafes.

Bioclimatic Pergola minimizes the noise that may occur during operation. The movement of the lamellas is 1050 thanks to linear motors. The motorized system that allows free movement of the lamellae is located inside the system. Thanks to the use of gaskets, the noise caused by the lamellae is prevented, and the water that may leak between the lamellae is prevented. The lamellas are collected on one side by means of a belt. There are led channels inside the groove. Led light can be changed thanks to RGB. Also, the light can be adjusted with a dimmer. It is used in large areas by bringing the system side by side.

OPTIONAL PRODUCTS

Possibility to choose from a variety of selectable automated systems

More Information

Copyright© 2022 Auto GP All rights reserved.