GP Automatic
Bioclimatic Pergola

TASARIM ve KONFORUN MÜKEMMEL UYUMU

BİOKLİMATİK PERGOLA NEDİR?

Bioklimatik Pergola sistemleri, açık havalarda farklı kullanım amaçlarına yönelik olarak oluşturulan alanların hava şartlarına karşı korunması amacıyla uygulanan bir sistemdir. Sabit pergola sistemlerinin yanı sıra hareketli tavan sistemine sahip Bioklimatik pergolalar da bulunmaktadır. Bu sistemler, yağmur ve kar gibi olumsuz hava koşullarında koruma sağlamanın yanı sıra temiz hava ihtiyacını da karşılayabilen fonksiyonel dış mekan ürünleridir. Bioklimatik Pergola sistemleri, tüm olumsuz hava koşullarına karşı koruma sağlar.

Bioklimatik Pergola sistemleri, İtalyanca “gölgelik” anlamına gelen bir kelime olan “pergola”dan ismini almıştır. Bu sistemler, uzman personeller tarafından ölçümler yapılarak fabrika ortamında üretilmekte ve yerine monte edilmektedir. Projelendirme, imalat ve montaj olmak üzere üç aşamadan oluşan üretim süreci titizlikle gerçekleştirilerek beklentileri karşılayan bir sistem haline getirilmektedir.

Bioklimatik Pergola sistemleri, açık alanların kapatılması amacıyla kullanılan ve dört mevsim kullanılabilme avantajı sunan sistemlerdir. Bu sistemler, hava şartlarına karşı korunarak vakit geçirme eylemlerinin gerçekleştirildiği ticari alanlarda ve konutlarda kullanılmaktadır.

 

Açılır Kapanır Elemanlar: Pergolanın çatı veya yan elemanları, kullanıcıların isteğine bağlı olarak açılıp kapanabilir. Bu, güneşli günlerde gölgelendirme sağlarken, serin havalarda daha fazla güneş ışığı alınmasına olanak tanır.
Hava Akışını Artırma: Açılır kapanır yapısı, doğal hava akışını teşvik eder. Bu, sıcak günlerde serinletici bir etki yaratabilir.
Yağmuru Engelleme: Pergola, yağmurlu günlerde koruma sağlamak için tasarlanmıştır. Su geçirmez malzemeler kullanılarak yağmuru engeller, bu da dış mekan etkinliklerini yağmurdan korur.

Estetik Tasarım: Biyoklimatik pergolalar genellikle modern ve şık tasarımlara sahiptir. Bu, dış mekan yaşam alanlarına estetik bir dokunuş ekler. Uzaktan Kumanda veya Otomatik Kontrol: Bazı biyoklimatik pergolalar, uzaktan kumanda veya otomatik sensörler aracılığıyla açılıp kapanabilir. Otomatik sensörler, hava durumu koşullarına ve güneş ışığına duyarlı olarak pergolanın otomatik olarak ayarlanmasını sağlar.Biyoklimatik pergolalar genellikle ev bahçeleri, restoran terasları, otel açık alanları ve kafe bahçeleri gibi mekanlarda kullanılır. Bu yapılar, açık hava alanlarını daha işlevsel, konforlu ve kullanışlı hale getirerek dış mekanlarda daha fazla zaman geçirme olanağı sunar.

GP AUTOMATIC BIOCLIMATIC
Two Movement System

Bioclimatic Pergola, su geçirmez bir gölgeleme sistemidir. Dönen lameller ve sistem tamamen alüminyumdan yapılmıştır. Güneşli günlerde güneş ışığından koruma sağlar; Özelliği ile yağmur suyundan veya kardan koruma sağlar. Modern tasarımın çeşitliliği ile birlikte sağladığımız renkler ve farklı olma olasılığı otomatik sistemlerin eklenmesi (Led, yağmur, rüzgar, kar sensörler vb.) Bioclimatic Pergola kullanılan açık ve yarı açık alanlarda: evler, turistik tesisler, restoranlar ve kafeler gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Bioklimatik Pergola çalışma sırasında oluşabilecek gürültüyü minimize eder. Lamellerin hareketini lineer motorlar sayesinde 1050 olur. Lamellerin serbest hareketine izin veren motorlu sistem, sistemin iç kısmında yer almaktadır. Conta kullanımı sayesinde lamellerden kaynaklanan gürültünün engellenmesi sağlanır, ve lamellerin arasından sızabilecek suyun önüne geçilir. Lameller kayış sayesinde bir tarafta toplanır. Oluğun iç kısmında led kanalları bulunmaktadır. Led ışığının RGB sayesinde değiştirilebilir. Ayrıca dimmer sayesinde ışık ayarı yapılabilir. Sistemin yan yana getirilmesiyle geniş alanlarda kullanılmaktadır.

OPSİYONEL ÜRÜNLER

Çeşitli seçilebilir otomatik sistemler arasından seçim yapma imkanı

Daha Fazla Bilgi

Copyright© 2022 GP Automatic All rights reserved.