Gölgelendirme
Sistemleri

GP AUTOMATIC

Pergola açılır kapanır tavan uygulamalarında sektörün güvenilir firması olan GP Automatic, dev üretim kapasitesi, geniş ürün yelpazesinin yanı sıra sektöre devamlı yenilik katan tam profesyonel kadrosu ve satış sonrası hizmet anlayışıyla 1990 dan beri artan bir başarılı yükselişiyle yoluna devam etmektedir.

PERGOLA NEDİR?

Pergola açık havalarda farklı kullanım amaçlarına yönelik olarak oluşturulmak istenen alanların hava şartlarına karşı korunması amacıyla uygulanan bir sistemdir.. Sabit pergola sistemlerinin haricinde hareketli tavan sistemine sahip pergolalar, açılıp kapanabilme fonksiyonu ile yağmur ve kar gibi olumsuz hava koşullarında koruma sağlayan sistem temiz hava ihtiyacını da karşılayabilen fonksiyonel bir dış mekan ürünüdür. Pergola sistemler tek başına sizi şiddetli rüzgar dışında tüm olumsuz hava koşullarına karşı korur

İtalyancada gölgelik anlamına gelen pergola kelimesinin isim verdiği sistem alanında uzman personellerin gerçekleştirdiği ölçü işlemi sonrasında fabrika ortamında üretilerek yerine tatbik edilerek imal edilir. Projelendirme, imalat ve montaj olarak üç aşamadan oluşan üretim sürecinin tüm aşamaları büyük bir titizlikle gerçekleştirilerek beklentileri karşılayan sistem hazır hale getirilir.

Açık alanların kapatılması amacıyla kullanılan pergola sistemleri yarı açık kapalı alan oluşturulmak istenen her yerde kullanılabilir. 4 mevsim kullanılabilme avantajı ile hava şartlarına karşı korunarak vakit geçirmeeylemlerinin gerçekleştirildiği ticari alan ve konutlarda sistem kullanılır.

GP AUTOMATIC BIOCLIMATIC
Two Movement System

Bioclimatic Pergola, su geçirmez bir gölgeleme sistemidir. Dönen lameller ve sistem tamamen alüminyumdan yapılmıştır. Güneşli günlerde güneş ışığından koruma sağlar; Özelliği ile yağmur suyundan veya kardan koruma sağlar. Modern tasarımın çeşitliliği ile birlikte sağladığımız renkler ve farklı olma olasılığı otomatik sistemlerin eklenmesi (Led, yağmur, rüzgar, kar sensörler vb.) Bioclimatic Pergola kullanılan açık ve yarı açık alanlarda: evler, turistik tesisler, restoranlar ve kafeler gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Bioclimatic Pergola çalışma sırasında oluşabilecek gürültüyü minimize eder. Lamellerin hareketini lineer motorlar sayesinde 1050 olur. Lamellerin serbest hareketine izin veren motorlu sistem, sistemin iç kısmında yer almaktadır. Conta kullanımı sayesinde lamellerden kaynaklanan gürültünün engellenmesi sağlanır, ve lamellerin arasından sızabilecek suyun önüne geçilir. Lameller kayış sayesinde bir tarafta toplanır. Oluğun iç kısmında led kanalları bulunmaktadır. Led ışığının RGB sayesinde değiştirilebilir. Ayrıca dimmer sayesinde ışık ayarı yapılabilir. Sistemin yan yana getirilmesiyle geniş alanlarda kullanılmaktadır.

Daha Fazla Bilgi

BIO PERGOLA

Modern tasarımlı dış mekan güneş, rüzgar, yağmur, kar ve diğer elementlerden koruma sağlar. Dış mekan yaşamının olağanüstü kalitesini garanti eder. Bio Pergola Sistemi, modern tasarım ve yüksek düzeyde görsel ve termal konfor ile karakterizedir. Dönen bıçaklar, faydalı havalandırma sağlarken, güneşten mükemmel koruma sağlar. Bıçaklar, fazla suyu destek kolonlarından kanalize etmek üzere tasarlanmıştır. Kaliteli inşaat Uluslararası standartlara uygun olarak yapılır. Kuvvetli rüzgara karşı yüksek derecede direnç sağlar.

Daha Fazla Bilgi

ATHEUS

Bütün sistem alüminyum gövde üstüne fırın boya ve PVC folyo kaplamalı olup sistem parçaları birbirine paslanmaz vidalarla kenetlenmiştir. Sistem parçaları her türlü hava koşulunda yada gelebilecek darbelerde bütünlüğünü korumaktadır. Herhangi bir darbe sonucu deforme olan parçalar yenisi ile değiştirilebilmektedir.

PANTHERA

Zarif bir mimari örtü sağlayan en önemli açılır kapanır pergola sistemimizdir. Profil yapısı ve geliştirilmiş mekanik özellikleri sayesinde bu model tek seferde 135 m2’lik bir kullanım alanı sağlayabilmektedir. Bu model üç farklı şekilde yapılabilmekte ve ek direkler olmadan 10000 mm’lik bir çıkıntı oluşturulabilmektedir. Ayrıca, bu model cam kaplamalar veya benzer yan kaplamalarla iyi çalışır.

 Hangi mekanlar için idealdir? : Bireysel ve yarı müstakil özel mülklerin yanı sıra oteller, barlar, restoranlar, büyük eğlence mekanları için idealdir.

Maksimum Cephe: 13500 mm   /    Maksimum Açılım: 10000 mm     /    135 m² Tek sistem için maksimum kullanım alanıdır.

GAREN

Bütün sistem alüminyum gövde üstüne fırın boya ve PVC folyo kaplamalı olup sistem parçaları birbirine paslanmaz vidalarla kenetlenmiştir. Sistem parçaları her türlü hava koşulunda yada gelebilecek darbelerde bütünlüğünü korumaktadır. Herhangi bir darbe sonucu deforme olan parçalar yenisi ile değiştirilebilmektedir.

ANTORYUM FLAT

Kış Bahçesi

Pergola sistemle kış bahçesi arasındaki farklar temelde sistem çevresinin cam ile kaplanmasıdır. Pergola sistemler temelde gölgelik amacıyla inşa edilirler. Yanları açık olan pergola sistemler bahar ve yaz aylarında kullanıma uygundur. Açık olan sistem yanlarının camlar sistemleri ile çevrelenmesi ile sistem her ne kadar pergola sistem olarak bilinse de yeni sistemin adı kış bahçesi adını alabilmektedir.

Kış bahçeleri balkonlarda, bahçelerde ve teraslarda soğuk kışlarında kullanılmayan alanlara işlevsellik kazandırılması amacıyla uygulanan sistemlerdir.  4 tarafı tek cam veya ısı yalıtımlı cam ile kapatılan sistemler kış aylarında kullanılmayan açık alanların kullanılmasına olanak tanır. 

ANTORYUM OVAL

Daha Fazla Bilgi

Copyright© 2022 GP Automatic All rights reserved.